Papildoma 10% nuolaida su kodu: BLACKFRIDAY apsiperkant už 85€ ir daugiau (kodas negalioja rinkiniams, -50% nuolaidos ir 1+1 kategorijoms)
Kasmet daugiau nei dešimčiai milijonų žmonių visame pasaulyje yra diagnozuojama demencija – po atvejį kas 3 sekundes. Prognozuojama, kad artimiausiais dešimtmečiais šis skaičius tik augs. Kadangi šiuo metu nėra jokio demencijos gydymo būdo, labai svarbu imtis prevencinių veiksmų, tarp kurių – ne tik fizinis aktyvumas, protinis lavinimas ir sveika mityba, bet ir kalcio, kalio ir magnio papildai.
Demencija – tai lėtinė ir nuolat progresuojanti liga, senatvėje pasireiškianti nykstančia atmintimi bei orientacijos sutrikimais, galiausiai galinčiais pavirsti senatvine silpnaprotyste. Ši liga ne tik keičia sergančiųjų ir jų šeimos gyvenimo kokybę, bet ir apkrauna visuomenę.
Nors šiuo metu nėra jokio demencijos gydymo būdo, ši liga vystosi ilgus metus, todėl įmanomas jos progreso stabdymas bei prevencija. Pirmiausia rekomenduojamas aktyvus ir sveikas gyvenimo būdas. Norint išvengti demencijos, svarbu daugiau mankštintis, vaikščioti ir visavertiškai maitintis. Jeigu visų reikalingų mikroelementų bei vitaminų nepavyksta pasisavinti su maistu, padėti gali natūralūs maisto papildai. Ne ką mažiau svarbu ir protinė bei socialinė veikla – rekomenduojama užsiimti naujais hobiais, skaityti, spręsti kryžiažodžius, burtis į bendruomenes ir gyventi aktyvų socialinį gyvenimą.
Pasak mokslinių tyrimų, kai kurie mineralai (kalcis, magnis, kalis) yra tiesiogiai susiję su mažesne demencijos išsivystymo rizika – kaip tik šie natūralūs papildai gali padėti užkirsti kelią demencijos progresavimui.
17 metų trukusiame tyrime, kuriame dalyvavo daugiau nei 1000 vyresnio amžiaus žmonių (Ozawa ir kt., 2012), įrodyta, kad didesnis kalcio, magnio ir kalio suvartojimas yra susijęs su mažesne demencijos, ypač kraujagyslių demencijos (smegenų kraujotakos sutrikimas), išsivystymo rizika.
Didesnis magnio ir kalcio kiekis kraujo plazmoje taip pat buvo susijęs su mažesne 2 tipo diabeto rizika (Larsson ir Wolk, 2007; Villegas ir kt., 2009; Wu ir kt., 2009). Kaip tik 2 tipo diabetu sergantys pacientai turi didesnį polinkį susirgti demencija bei kitomis intelekto mažėjimo ligomis (Cheng ir kt., 2012).
Kone svarbiausią vaidmenį demencijos prevencijoje atlieka magnis. Įrodyta, kad asmenys, sergantys Alzheimerio liga, turi mažesnį magnio kiekį kraujo plazmoje (Barbagallo ir kt., 2011). Tuo tarpu didesnis kalio, kalcio ir magnio pasisavinimas su maistu (taip pat veikia ir kalio, kalcio ir magnio maisto papildai) apsaugo nuo išeminio insulto, kartu sumažindamas visų tipų demencijos riziką.
Papildyti savo mitybą mineralais ne taip jau ir sunku – į maisto racioną pakanka įtraukti daugiau žaliųjų daržovių bei vaisių:
Jeigu nesate tikri, ar šių mineralų pakanka iš suvartojamo maisto, pagelbėti gali kalcio, kalio ar magnio papildai. Juos itin patogu vartoti su geriamu vandeniu: užtenka į vandenį įlašinti joninių lašų „Concentrace“ iš Didžiojo Druskos ežero, kurių sudėtyje yra visų reikalingų mineralų. Kaip tik jonine forma vartojami magnio papildai yra geriau įsisavinami – ši forma leidžia papildams lengviau patekti į ląsteles, o taip užtikrinamas efektyvesnis jų poveikis. Kuo anksčiau pradėsime naudoti natūralias prevencines priemones, tuo ilgiau senatvėje būsime gyvybingi bei sveiki.
Informacija yra informacinio pobūdžio ir turint konkrečių nusiskundimų būtina pasitarti su gydytoju ar sveikatos specialistu.
Autorius: Aušrinė Šerpenskaitė.
Be UAB, Natura Medico sutikimo kopijuoti, skenuoti ar kitaip naudoti informaciją draudžiama.
Šaltinis:
Cherbuin, Nicolas, et al. “Dietary Mineral Intake and Risk of Mild Cognitive Impairment: The Path through Life Project.” 14 Feb 2014.