5% EXTRA nuolaida, perkant už 65eur įvedus kodą: KALEDOS (negalioja 1+1 ir -50%)

Smegenų rūkas: 21 amžiaus liga ar mitas?

Visi straipsniai 2022-09-20
smegenu rukas natura medica

Kas tas smegenų rūkas ir kokią įtaką jam turi mineralai bei vitaminai?

 

Smegenų rūkas gali būti apibūdintas kaip kognityvinės smegenų funkcijos sutrikimas, kai minčių dėliojimas ir mąstymas jaučiasi miglotas, vangus ar neaiškus. Nors smegenų rūkas nėra mediciniškai pripažintas terminas, tačiau yra plačiai vartojamas pacientų bei medicinos bendruomenės atstovų. Šis terminas yra dažnai asocijuojamas su susikaupimo problemomis, žodžių paieškos sunkumais, atminties sutrikimais ar net dezorientacija. Tradicinė medicina vengia smegenų rūkui „kabinti“ diagnozės etiketę, tačiau ši būsena gali būti silpninanti ankstesnių problemų apraiška, kurią galima sieti su stresu, prasta mityba, miego trūkumu ir fizinėmis bei psichologinėmis ligomis. Keletas nuovargiu pasireiškiančių medicininių būklių yra susijusios su kognityviniais sutrikimais, tokiais kaip nuovargio sindromas, depresija, laikysenos ortostatinės tachikardijos sindromas ir net lėtines ligos kaip išsėtinė sklerozė. Paskutiniu metu smegenų rūku skundžiasi žmonės kurie net nepatenka į prieš tai minėtų ligų rizikos grupes. Kaip išeitis, dažnai siūlomi mineralai, kurie mažina nuovargio jausmą, o vitaminai aktyvina ir palengvina smegenų veiklą bei prisideda prie įvairiausių smegenų atliekamų funkcijų. Šiame straipsnyje aptarsime, kas dar gali sukelti šią būseną bei kokį vaidmenį jos metu atlieka mineralai ir vitaminai.

 

Smegenų rūkas – pandemijos palikimas ar vitaminų ir mineralų trūkumas?

 

Daugelis pajutome fizinę pandemijos įtaka mūsų organizmui dėl ligos simptomų arba psichologinę dėl nuolatinio buvimo vienoje patalpoje karantino metu. Vieniems pavyko susitvarkyti su tuo be didžiausių keblumų ir sėkmingai integruotis į nuolat kintantį gyvenimą, o kitiems pašaliniai poveikiai tęsėsi savaites arba net mėnesius. Smegenų rūkas buvo vienas tokių poveikių, kuris gali kamuoti net ir dabar. Mokslininkų atlikti tyrimai patvirtino spėjimus, kad persirgus COVID19 liga žmonėms pasireiškė smegenų rūko pasekmės kasdieniniame gyvenime. Tyrimų išvados rodo, kad smegenų rūku besiskundžiantys pacientai kenčia padidėjusio nuovargio, galvos svaigimo, mialgijos, atminties sutrikimų ir neigiamų psichologinių bei psichomotorinių koreliacijų sunkumus. Manoma, kad taip atsitinka, kai organizmas yra pavargęs, o kūno ląstelės - išsękusios. Tokiomis aplinkybėmis mūsų smegenys negali pilnai funkcionuoti, todėl jos persijungia į tam tikrą “saugumo” režimą ir bando atsistatyti. Greitai įveikti šią būseną ir papildomai prisotinti smegenų audinius bei ląsteles padeda joniniai mineralai, B grupės vitaminai ir fulvinė rūgštis. Šios medžiagos padidina deguonies ir medžiagų pernešimą į ląsteles, mažina nuovargį, stiprina smegenų funkciją ir gerina bendrą savijautą.

 

Taip pat, JAV mokslininkai atskleidė, kad pacientai kenčiantys nuo smegenų rūko, vidutiniškai prasčiau atlikinėjo testus, kuriuose vertinamas susikaupimas, dėmesio išlaikymas, problemų sprendimas bei kai kurie mąstymo greičio aspektai. Tuo tarpu, mineralai ir B grupės vitaminai smegenis veikia priešingai. Jie papildo reikiamomis medžiagomis smegenų veiklai bei geba apsaugoti smegenų audinius nuo tolimesnių smegenų rūko problemų.

 

Kokios priežastys gali sukelti smegenų rūką?

 

Nors mokslininkai pateikia daugybę teorijų tikrajai smegenų rūko priežasčiai, tikslaus atsakymo šiuo metu neturime. Pastarųjų dviejų metų klinikiniai stebėjimai ir tyrimai rodo, kad sunki COVID-19 liga yra imuninės sistemos, gaminančios per daug uždegiminių baltymų, vadinamų citokinais (citokinų audra), pasekmė, o smegenų rūkas yra perdėto, užsitęsusio imuninio atsako padarinys. Šis mechanizmas gali pereiti kraujo ir smegenų barjerą ir paveikti nervinius regionus bei funkcijas smegenyse, įskaitant kognityvinę funkciją. Kitaip sakant, citokinai gali sukelti uždegimą smegenų audiniuose, kuris vėliau pasireiškia kaip smegenų rūkas. Kita vertus, miego sutrikimas ir psichologiniai sutrikimai, kurie yra paveikti COVID ligos, gali turėti antrinį poveikį kognityvinei funkcijai ir pasireiškia kaip smegenų rūkas. Neatmetama, kad smegenų rūkas gali kilti dėl psichosomatinių sukeltų problemų karantino metu, kurios perkrauna smegenis nereikalingais procesais ir šios tiesiog “perdega”. Be to, dažnai pastebima koreliacija tarp lėtinių uždegiminių ligų, smegenų rūko bei nuovargio. Nors alopatinė medicina, dažniausiai nenurodo gydymo, kuris padėtų išgyti nuo lėtinių ligų, alternatyvioje medicinoje tokių būdų ne vienas. Pradedant nuo organizmo valymo programų, kitaip vadinamu kepenų valymu, ortomolekuliniu papildų gydymu, skiriant labai dideles papildų dozes greitam organizmo atstatymui, iki individualių konsultacijų, kuriose nustatoma organizmo būklė ir sudaromi sveikatinimo planai. Pasak holistinės medicinos specialistės Rositos Basevičienės, klientai besiskundžiantys smegenų rūku, turi padidėjusi kepenų užterštumą, kasos fermentų susilpnėjimą bei deguonies trūkumą, dėl per mažos plaučių veiklos.

 

Kaip „išsklaidyti“ smegenų rūką bei kokie vitaminai ir mineralai gali pagerinti šį procesą?

 

Norint išvengti smegenų rūko arba nutraukti jo daroma įtaka organizmui pravartu žinoti keletą dalykų: mityba, miegas bei fizinis aktyvumas. Įprasta mityba dažnai rūgština mūsų organizmą, tai kelia didelę galimybę veistis virusams, parazitams, išsivystyti uždegimams bei pažeisti organų sistemas. Kad to išvengti, pirmiausia rekomenduojama augalinė mityba: daržovės, įvairūs riešutai, ekologiški vaisiai. Šie produktai gali sumažinti organizmo rūgštingumą bei palengvinti organų veiklą, tačiau dėl šiuolaikinių ūkininkavimo ypatybių, reikiamų medžiagų kiekis dirvožemyje yra žemas, todėl mineralų neužtenka ir mums. Concentrace joniniai mineralai greitai ir efektyviai praturtina organizmo mineralų išteklius net 72 mineralais bei normalizuoja organizo pH balansą. Kitas svarbus aspektas – miego režimas, kuris yra privalomas daugybei organizmo funkcijų. Miegas turi įtakos imuninei sistemai, širdies veiklai, smegenų veiklai – visos susijusios su smegenų rūku. Palaikydami reguliarų miegą užtikrinsite normalią imuniteto veiklą, sustiprinsite smegenų veiklą (dėmesio išlaikymas bei mąstymo greitis) ir palaikysite tinkama širdies funkcionavimą. Jei kenčiate nuo prastos miego kokybės ar gyvenimo ritmas neleidžia tinkamai išsimiegoti, rekomenduojame Global Diagnostics terapijas, kurios ląstelės lygmenyje, biofizikiniu būdu prisotina organizmą energija, mažina nuovargį, gerina miego kokybę ir dar daugiau. Be to, siūloma aktyviai leisti laiką. Fizinis aktyvumas padeda bendrai organizmo sveikatai, kognityvinei smegenų veiklai bei praskaidrina nuotaiką. Be to, reguliarus sportavimas stiprina imuninę sistemą. Norintiems užtikrinti optimalią organizmo sveikatą, rekomenduojame papildomai šarminti organizmą joniniais mineralais bei aprūpinti B grupės vitaminais, kurie sustiprina smegenų veiklą, mažiną smegenų audinių pažeidžiamumą ir užtikriną tinkamą kognityvinę funkciją.

 

Informacija yra informacinio pobūdžio ir turint konkrečių nusiskundimų būtina pasitarti su gydytoju ar sveikatos specialistu.