Papildoma 10% nuolaida su kodu: BLACKFRIDAY apsiperkant už 85€ ir daugiau (kodas negalioja rinkiniams, -50% nuolaidos ir 1+1 kategorijoms)
Mineralai yra labai svarbūs žmogaus organizmui ir nuo jų priklauso mūsų sveikata. Mineralai reikalingi kaip papildomi veiksniai, kurie naudojami aktyvuoti vitaminus ir enzimus. Iš 90 organizme randamų mineralų, 23 yra labai svarbūs ir juos turime nuolat gauti su maistu. Maiste esantys mineralai yra joninės formos ir lengvai pasisavinami.
Deja, dėl intensyvios žemdirbystės, dirvos vis labiau stokoja daugelio mineralų (ypač magnio), o žemdirbiai šiandieną žemę tręšia tik trimis mineralais: azotu, fosforu ir kaliu. Šių trijų mineralų pakanka greitai užauginti augalus ir gauti gerą derlių, bet mitybinė maisto vertė dėl kitų mineralų stokos labai suprastėja ir todėl šiais laikais reikia suvalgyti kelis vaisius ir daržoves, kad gautume tą patį mineralų kiekį, kaip prieš 40-50 metų iš vienos. Kaip teigia USDA (Amerikos vyriausybinė organizacija), per paskutinius 40 metų kai kurių mineralų sumažėjo net 81%.
Kaip rodo tyrimai, daugelis žmonių stokoja mineralų (99% amerikiečių stokoja mineralų). Dviejų Nobelio prizų laimėtojas Linus Pauling teigia, kad kiekviena liga susijusi su mineralų trūkumu. Dr. Maynard Murray, knygos Sea Energy Agriculture autorius, teigia, kad jei organizme yra pakankamai mineralų, jis yra atsparesnis ligoms ir lėčiau sensta.
Sveikata besirūpinantys žmonės bando mineralų trūkumą kompensuoti vartodami papildus, deja, daugelis papilduose esančių mineralų yra blogų formų (susmulkintos kriauklės ar net akmenys) ir tokių mineralų organizmas negali tinkamai pasisavinti. Tačiau ConcenTrace mineralai yra visai kas kitą. Jie pasisavinami visu 100% procentu ląsteliniame lygyje, nes yra joninės formos, išgaunami iš gamtos telkinio.
Kad mineralai būtų pasisavinami ląsteliniame lygyje, jų molekulė turi būti labai maža (Angstremo dydžio) ir turi būti tirpi vandenyje. Angstremas (Angstrom) – nesisteminis ilgio vienetas – naudojamas atomo, jono, molekulės matmenims žymėti. Angstremas yra viena tūkstantoji mikrono (1/1000) ir 10 (pakelta -10) metro (1/10000000000) dalis. Tik joninės (ionic) mineralų formos yra angstremo dydžio ir pasisavinamos ląsteliniame lygyje (gali patekti į ląsteles ir jų branduolį). Tik angstremo didžio mineralų molekulės gali patekti į ląsteles ir aktyvuoti DNR struktūras, nuo kurių priklauso dauguma organizmo procesų ir, žinoma, gera sveikata.
Dauguma papilduose esančių mineralų molekulės yra makrono dydžio (tūkstantį kartų didesnės nei joninės). Nors makrono dydžio mineralai iš dalies pasisavinami žarnyne ir patenka į kraujotaką, bet tokios didelės mineralų molekulės negali patekti į ląsteles. Kadangi kraujotakoje mineralų koncentracija yra gana griežtai reguliuojama, tai tokie netinkami mineralai yra atidedami ant kraujagyslių sienelių. Prasti mineralai gali duoti laikiną pagerėjimą, tačiau jei mineralų trūkumas yra labai didelis, per ilgesnį laiką tai sukels dar didesnes problemas.
Taigi, prasti mineralų papildai yra toksiški ir net pavojingi sveikatai. Vartodami pigius papildus, tokius kaip kalcio karbonatas (dauguma pigių kalcio papildų), žmonės gauna ne stiprius kaulus bet užkalkėjusias ir susiaurėjusias kraujagyslių sieneles. Net jei kai kurios mikrono dydžio mineralų molekulės ir patenka į ląstelės vidų, jos negali pasiekti ląstelės branduolio, kur yra DNR.
Joninės formos mineralai yra ne tas pats kas koloidiniai. Koloidiniai, arba dar kitaip vadinami metalinių formų mineralai, taip pat yra per dideli. Koloidinėse mineralų molekulėse mineralų atomai yra suspausti į dideles molekules ir dėl to nepasisavinami ląsteliniame lygyje.
Geriausia mineralus gauti su maistu, bet, kaip jau buvo minėta straipsnio pradžioje, šiuolaikiniai maisto produktai stokoja mineralų. Nevalyta druska, kurioje yra virš 90 skirtingų mineralų, yra labai geras mineralų šaltinis. Beje, jūros vanduo ir druska mineralų sudėtimi yra labai panašūs į kraują. Parduotuvėse parduodama druska yra rafinuota, išvalyta ir joje likęs tik natris ir chloras ir dar pridedama prastos kokybės jodo. Tokia druska yra pavojinga sveikatai ir toksiška, todėl jos vartoti nereikia. Geros druskos yra: Celtic Sea salt, Himalaju druska, Sun dried Sea salt. Tačiau reikia prisiminti, kad daugelyje tokių druskų dominuoja natris, todėl šias druskas reikia vartoti saikingai, ypač jei jums padidėjęs kraujo spaudimas, ar yra edema (skysčių susilaikymas organizme). Tačiau Joniniai ConcenTrace mineralai išgaunami pašalinant 99 procentus natrio chlorido. Jie yra visiškai nekenksming, tai yra įrodyta klinikinėmis studijomis.
Geresnis variantas yra jūros daržovės, kuriose yra daug mineralų, tačiau svarbu įsigilinti į jų sudėtį, nes mineralų kiekis skiriasi priklausomai nuo rūšies. Reiktų pirkti tokias jūros daržoves, kuriose daugiau magnio, pvz., Wakame (undaria pinnatifda). Jūros daržovės gali turėti sunkiųjų metalų, ypač arseno. Tačiau arsenas jūros daržovėse yra ne organinės formos ir teigiama, kad jis nėra toks toksiškas kaip organinė jo forma. Nepaistant to, labai daug jūros daržovių nereikia – ne daugiau nei 60g per savaitę. Dar galima vartoti itin koncentruotus, joninius jūros mineralus.
Mineralų taip pat turi bičių žiedadulkės bei duonelė, bei kai kurios vaistažolės, tokios kaip dilgėlės ir kt. Kviečių ir miežių želmenų bei kitų žalumynų milteliai taip pat turi mineralų, todėl juos patartina vartoti. Daug mineralų ir vitaminų turi Chlorala ir Spirulina, tačiau svarbu, kad jos būtų iš patikimo šaltinio.
Kaip bebūtų keista, joninės formos angstremo dydžio mineralai išvalo blogų mineralų nuosėdas iš organizmo. Blogų mineralų nuosėdos sukelia aterosklerozę (užkalkėjusios ir sustandėjusios kraujagyslės) ir tai dažnai sukelia padidėjusį kraujo spaudimą. Angstremo dydžio mineralai reikalingi daugiau nei šešiems tūkstančiams skirtingų organizmo procesų. Jei organizmas stokoja mineralų, tai enzimų veikla tampa prislopinta. Reikia prisiminti, kad enzimai remontuoja pažeistas ląsteles, padeda pašalinti mirusias ląsteles bei atlieka daug kitų funkcijų.
Faktiškai joniniai angstremo dydžio mineralai palaiko gyvybę žemėje. Šie mineralai, susijungę su vandens molekulėmis, patenka į ląstelės vidų bei aktyvuoja DNR.
Joniniai mineralai taip pat reikalingi mitochondrijoms (randamos ląstelės viduje), kurios yra kaip energijos fabrikai, kuriuose vyksta energijos reakcijos. Toms reakcijos reikalingi mineralai bei vitaminai.
Dauguma žmonių stokoja mineralų todėl, kad valgo rafinuotą maistą be jokių mineralų (daugiau apie tai atskirame straipsnyje ‘Bloga mityba‘). Dar blogiau, valgo daug gyvulinių produktų, kurie labai rūgština organizmą (žemina ph). Norėdamas neutralizuoti ph, organizmas ima mineralus iš kaulų. Saldumynų valgymas taip pat sekina mineralus, nes jų apdorojimui reikalingi mineralai: vanadis, chromas, magnis, cinkas. Ir šių mineralų trūksta daugumai diabetikų.
Mineralų gali trūkti ir dėl blogo jų pasisavinimo, o tai yra dėl užsiteršusio žarnyno ir prastos floros, taip pat dėl užsikimšusių kepenų latakų ir nepakankamos tulžies gamybos. Sprendimas būtų išsivalyti žarnyną, išsiplauti kepenis ir tulžies pūslę.
Straipsnis parengtas pagal Dr.Gabriel Cousen knygą “There is a cure for diabetes’. Dr. G.Cousen yra išgydęs labai daug diabetikų (pirmo ir antro tipo) naudodamas žalio maisto dietą. Panašiai apie mineralų pasisavinimą teigia Andres MOritz ir Dr. David Jubb.
#Natūralūs #Maisto #Papildai #Sveikata #Įsisavinami #Ląstelių