Papildoma 10% nuolaida su kodu: BLACKFRIDAY apsiperkant už 85€ ir daugiau (kodas negalioja rinkiniams, -50% nuolaidos ir 1+1 kategorijoms)
Dažnai girdime klausimus iš moterų apie maisto papildus. Kokie maisto papildai geriausi? Kokie maisto papildai padeda išspręsti hormonines problemų? Ar visada reikia įtraukti maisto papildus į natūralaus gydymo programą? Šiame straipsnyje pasakosime viską, ką reikia žinoti apie maisto papildus, skirtus hormonų pusiausvyrai, sveikai endokrininei sistemai ir beproblemėms menstruacijoms.
Taip sutaupysite pinigų, nes neleisite jų prastos kokybės ar netinkantiems maisto papildams. Taip pat, sutaupysite laiko, nes nereikės švaistyti jo ieškant, kurie maisto papildai kokius simptomus gydo ir kurie prekės ženklai yra geri ar blogi. O svarbiausia - greičiau pasieksite savo tikslą: nevarginančias menstruacijas, tinkamą hormonų pusiausvyrą bei puikią, stabilią nuotaiką. Aukštos kokybės, teisingai parinkti maisto papildai pagreitins jūsų sveikatinimo procesą ir sustiprins kitus gyvenimo būdo pokyčius, kuriuos darote hormonų sveikatai gerinti.
Kalbant apie hormonų sistemos balansą, sveika mityba visada yra pirmoje vietoje. Nėra čia ką ginčytis. Norėdami atstatyti endokrininę sistemą ir subalansuoti mėnesinių ciklą, turite maitintis maistu, turinčiu daug mikroelementų, ir laikytis mitybos plano tinkančio jūsų organizmui. Joks maisto papildas savaime neišspręs simptomų, tokių kaip pilvo pūtimas, spuogai, PMS, skausmingos, nereguliarios menstruacijos, nuotaikos svyravimai ar nuovargis.
Tačiau pridėjus konkrečius, aukštos kokybės maisto papildus prie jau sveikos mitybos, jūsų sveikatinimo procesas pagreitės. Tvirtai tikime, kad maisto papildai, pasirinkti protingai ir atsakingai, gali padėti kūnui atsigauti. Po daugelio metų tyrimų įrodyta, kokie mikroelementai yra būtini optimaliai hormonų sveikatai. Apie kiekvieną mikroelementą kalbėsime detaliau žemiau, bet pirmiausia svarbu atsakyti į keletą klausimų.
Nors augaliniai maisto produktai, turtingi fitonutrientais (augalų biologiškai aktyviosios medžiagos), pavyzdžiui, lapinės daržovės, avokadai, laisvai ganomų paukščių kiaušiniai ir žuvys, turtingos omega-3 riebalų rūgštimis, kaip antai lašiša, yra šaltiniai svarbiems mikroelementams - magniui, omega-3 riebalų rūgštims, B grupės vitaminams ir vitaminui D, dažnai pasitaiko, kad net ir valgant labai subalansuotą maistą, šių mikroelementų gauti nepavyksta.
Nors mityba ir yra pagrindinis sveikatos šaltinis, įvairūs veiksniai, tokie kaip dirvos nuskurdinimas, perdirbtas maistas ir gyvenimo būdo įpročiai, gali trukdyti gauti pakankamai šių gyvybiškai svarbių mikroelementų. Todėl dažnai maisto papildai gali tapti neatsiejama dalimi subalansuotos mitybos ir hormonų pusiausvyros atkūrimo plano.
Priežasčių yra keletas. Viena iš jų - daugelis moterų nepritaiko mitybos ir sporto taip, kad atitiktų jų 28 dienų hormonų ciklą, kuris veikia kaip kūno antrasis laikrodis. Dar viena priežastis - daug vaisių ir daržovių auginami nuskurdusioje dirvoje, todėl juose nėra pakankamai maistinių medžiagų. Be to, daugybė aplinkos veiksnių - daugelis iš jų už mūsų kontrolės ribų - greičiau "išplauna" iš mūsų kūno vertingus mikroelementus, nei mes juos suvartojame. Taip pat, tai susiję su mūsų užimtu ir įtemptu gyvenimo būdu.
Daugelis iš mūsų tiesiog neturi laiko gaminti, jau nekalbant apie tai, kad valgyti 9–11 porcijų daržovių per dieną (1 porcija - pusę puodelio). Maistas yra svarbiausias veiksnys hormonų gydyme, tačiau kartais net ir mikroelementais turtinga dieta, kuri palaiko mūsų hormonų būklę, nėra pakankama optimaliai hormonų sveikatai pasiekti. Kartais jūsų kūnui tiesiog reikia papildomo pastiprinimo.
Kaip minėjome prieš tai, mikroelementų trūkumas tiesiog įvyksta, net jei viską darote teisingai. Tačiau yra keletas įpročių, kurie gali atrodyti sveiki (arba bent jau nekenksmingi), bet iš tikrųjų jie mažina esančių mikroelementų kiekį organizme ir skatina hormonų disbalansą.
Laimei, kai kurie aukštos kokybės, tiksliniai maisto papildai gali padėti atstatyti jūsų mikroelementų atsargas.
Štai penki būtini maisto papildai, kuriuos rekomenduojame optimaliai hormonų sveikatai:
Apie B grupės vitaminus galima kalbėti tik gerai. Jie yra būtini gera sveikatai, ir daugelis moterų jų tiesiog neturi pakankamai. B vitaminų trūkumas gali sukelti energijos stoką ir nuovargį, nes jie yra labai svarbūs daugeliui metabolinių funkcijų. Ypač svarbus yra B6 vitaminas, kuris padeda didinti progesterono gamybą, kompensuodamas per didelį estrogeno kiekį (vieną iš pagrindinių hormoninio disbalanso priežasčių). Vit. B6 skatina kiaušialąstės geltonkūnio (corpus luteum) vystymąsi, iš kurio gaminamas jūsų progesteronas, ir taip pat padeda kepenims, kurios pašalina per didelį estrogeno kiekį iš kūno. B grupės vitaminai taip pat puikus imuninės sistemos stiprintojai.
Magnis padeda palaikyti hipofizės funkciją. Be jo, mes gaminame mažiau FSH (Folikulus stimuliuojantis hormonas), LH (Liuteinizuojantis hormonas) ir TSH (Tirotropinis hormonas - skydliaukę stimuliuojantis) hormonų. Šių hormonų trūkumas gali sukelti nereguliarią ovuliaciją ir skydliaukės problemas, kurios gali privesti prie didesnių hormoninių problemų. Magnis dalyvauja daugiau nei 300 funkcijų organizme, ir dauguma moterų trūksta magnio. Pilvo pūtimas, galvos skausmai ir raumenų įtampa ir kiti simptomai gali rodyti magnio trūkumą.
Jūsų kepenys yra pagrindinis detoksikacijos organas, ir jis atlieka lemiamą vaidmenį palaikant hormonų pusiausvyrą ir kontroliuojant organizmo būklę. Kepenims tinkamai atlikti savo funkcijas reikia mikroelementų ir antioksidantų gausos. Ypač reikalingi yra vitaminas C, alfa lipolinė rūgštis, ciberžolė ir selenas.
Sveika mikroflora yra būtina hormonų pusiausvyrai palaikyti ir simptomams mažinti. Išskirtinė bakterijų rūšis žarnyne, vadinama estrobolomu, padeda gaminti fermentą, padedantį skaidyti estrogeną. Ši ir kitos priežąstys padaro žarnyną svarbiu organizmo sistemos, kuri pašalina perteklinius hormonus iš kūno, dalimi.
Tyrimai parodė, kad 93% moterų, susiduriančių su nevaisingumo problemomis, trūksta D3 vitamino, o moterys su aukštesniais vit. D3 lygiais yra keturis kartus labiau linkusios pastoti per dirbtinį apvaisinimą nei moterys su mažais šio vitamino lygiais. Vitaminas D3 veikia kaip pagrindinis hormonas kūne, ir jo trūkumas gali sukelti estrogeno dominavimą, kuris gali lemti daugelį hormoninių problemų. Omega-3 riebalų rūgštys padeda stabilizuoti nuotaiką ir mažina mėnesinių skausmus.
Laikome šiuos penkis maisto papildus privalomais kiekvienai moteriai, siekiančiai atkurti hormonų pusiausvyrą ir sumažinti menstruacijų problemas.
Aukščiau pateikti papildai yra būtini bet kuriai moteriai, kuri patiria simptomus, tokius kaip PMS, spuogai, pilvo pūtimas, mėšlungis, hormoniniai migreniniai galvos skausmai, PKS, nuotaikų svyravimai, nuovargis, sunkios ar nereguliarios mėnesinės ar kitos problemos. Tačiau galite pridėti kitų aukštos kokybės papildų į savo mitybos programą, jei norite pakelti savo hormonų balansą į kitą lygį. Štai dar keletas papildų, kurie gali būti „pagalbiniais žaidėjais“ jūsų kelionėje į optimalią sveikatą.
Virškinimo fermentai padeda jums skaidyti suvalgytą maistą ir geriau įsisavinti maistingąsias medžiagas. Jei patiriate virškinimo sutrikimus, pilvo pūtimą, arba jei įtariate, kad turite maistinių medžiagų trūkumą, išbandykite juos! „Reds Pak“ yra vieni iš mėgstamiausių virškinimo fermentų mišinių, papildyti žolelėmis ir probiotikais. Nepamirškite, kad papildai yra būtent tai, ką žodis siūlo: papildomi priedai jau subalansuotai mitybai. Jei jūsų mityba jums netinka, papildai turės mažai poveikio. Visada atsiminkite, kad kai turite teisingą informaciją apie tai, kaip veikia jūsų kūnas, galite pradėti priimti sveikatos pasirinkimus, kurie padės jūsų sveikatai.
Tam tikri prieskoniai, pvz., ciberžolė, pagerina kraujo apytaką visuose organuose, įskaitant gimdą ir kiaušides. Kuo geriau kraujas teka į jūsų organus, tuo daugiau deguonies yra, ir tuo geresnė jų bendra sveikata, pagal tradicinę kinų mediciną. Tai dar ne viskas: geresnė kraujo apytaką į reprodukcinį organą palaiko reguliarių mėnesinių ciklą ir skatina vaisingumą. Kurkuminas yra veiklioji ciberžolės medžiaga, tai stiprus uždegimą mažinantis papildas, kuris gali padėti mažinti mėnesinių skausmą, mėšlungį ir galvos skausmą. Kurkuminas padeda išlaikyti stabilų kraujo cukraus kiekį, kas padeda palaikyti stabilų energijos lygį ir nuotaiką dienos eigoje, taip pat įrodyta, kad jis sulėtina gimdos miomų augimą. Tyrimai rodo, kad šis šildantis prieskonis gali apsaugoti nuo krūties ir kiaušidžių vėžio vystymosi ir gali padėti moterims, kenčiančioms nuo endometriozės. Galite gaminti maistą su ciberžolės prieskoniais, pabarstyti ją ant karštų gėrimų, pavyzdžiui, arbatos, arba vartoti kaip papildą. Ieškokite prekės ženklo, kurie naudoja kurkumino fitosomą, ši forma, geriausiai įsisavinama organizmo.
Kraujyje esančio cukraus pusiausvyra yra kritiškai svarbi hormonų pusiausvyrai, ir tyrimai rodo, kad cinamonas palaiko stabilų kraujo cukraus kiekį. Galite vartoti cinamoną kaip papildą - gautą iš cinamono medžio (lot. cinnamomum zeylanicum) žievės, dar kitaip jis vadinamas Ceilono cinamonu - gausiai pridėti jį prie patiekalų ir gėrimų.
Adaptogenai padeda jūsų organizmui reaguoti į stresą. Vartoti adaptogenines žoleles yra saugi praktika, kuri gali palengvinti simptomus ir pagerinti gyvenimo kokybę. Tačiau žolės turėtų būti tik dalis jūsų streso mažinimo ir hormonų pusiausvyros strategijos, kai jūs jau išsprendėte didesnius gyvenimo būdo veiksnius, kurie skatina hormonų problemas, pvz., miego stoką, ilgalaikį stresą, toksinus ir mitybą.
Ašvaganda - buvo įrodyta, kad ši gerai ištirta žolė mažina oksidacinį stresą (prisidedanti prie ląstelių pažeidimo ir pagreitėjusio senėjimo) ir palaiko sveiką reakciją į stresą. Dvigubai aklame, placebo kontroliuojamame tyrime buvo įrodyta, kad „ashwagandha“ padidina atsparumą stresui ir dalyvių vertinamą gyvenimo kokybę. Kalbant apie hormonus, ašvaganda gerina seksualinę funkciją ir didina libido kai kurioms moterims (galbūt todėl, kad ji palaiko sveiką testosterono gamybą). Kiti tyrimai rodo, kad ši žolė gali dramatiškai sulėtinti ląstelių dalijimąsi krūties vėžio atvejais. Rekomenduojame ašvagandos papildus, jei kovojate su nerimu ir/arba jei jūsų libido mažas.
Tulsi žolė arba šventasis bazilikas - tyrimai rodo, kad šventasis bazilikas gali padėti palaikyti kepenų funkciją. Kepenys iš organizmo pašalina perteklinius hormonus ir padeda išvengti estrogeno dominavimo. Sveikiems hormonams - reikia sveikų kepenų. „Holy Basil“ taip pat gali padėti stabilizuoti kraujyje esančio cukraus kiekį. Aš rekomenduoju šventąjį baziliką, jei susiduriate su stresu ir nerimu, ir jūs taip pat kovojate su kraujyje esančio cukraus disbalansu.
„Reishi“ grybas - Reishi yra galingas adaptogenas, kuriame taip pat gausu antioksidantų. Šie grybai yra giriami dėl jų anti-vėžinių, anti-androgeninių (androgenai vyriški hormonai, kaip testosteronas), anti-senėjimo ir imuninės sistemos stiprinimo savybių. Antioksidacinės „reishi“ naudos yra gerai ištirtos, ir kalbant apie hormonus, tyrimai rodo, kad „reishi“ (ir kiti kordicepsiniai grybai) gali palengvinti PKS, plaukuotumo ir spuogų simptomus, darant anti-androgeninį poveikį organizme.
Informacija yra informacinio pobūdžio ir turint konkrečių nusiskundimų būtina pasitarti su gydytoju ar sveikatos specialistu.