Papildoma 10% nuolaida su kodu: BLACKFRIDAY apsiperkant už 85 ir daugiau (kodas negalioja rinkiniams, -50% nuolaidos ir 1+1 kategorijoms)

Joninė geležis: kodėl ji būtina optimaliai sveikatai?

Visi straipsniai 2024-07-12
geležis

Geležis yra būtinas mineralas, kuris atlieka svarbų vaidmenį daugelyje kūno funkcijų, įskaitant hemoglobino, būtino deguonies transportavimui kraujyje, gamybą. Geležis, kaip gyvybiškai svarbi daugelio fermentų ir baltymų sudedamoji dalis, yra būtina norint palaikyti optimalią sveikatą ir energijos lygį. Joniniai geležies papildai išpopuliarėjo dėl savo unikalių savybių ir geresnio įsisavinimo, palyginti su tradiciniais geležies papildais. 

Kas yra joninė geležis?

Joninė geležis yra skystos formos maisto papildas, o tai reiškia, kad ji yra tokios formos, kurią organizmas gali lengvai pasisavinti. Tai skiriasi nuo kitų geležies papildų formų, tokių kaip geležies gliukonatas, kurie gali būti ne taip lengvai absorbuojami ir gali sukelti virškinimo trakto šalutinį poveikį, pvz., vidurių užkietėjimą ir pykinimą. Joninė būklė užtikrina, kad geležis būtų tokioje būsenoje, kuri imituoja natūraliai randamą geležį, esančią maiste, todėl geriau įsisavinama ir sumažėja šalutinių poveikių.

 

Joninės geležies nauda 

Naujausi tyrimai parodė joninės geležies veiksmingumą tarp įvairių grupių žmonių:

Nėščios moterys: tyrimas, paskelbtas žurnale „Journal of Maternal-Fetal & Neonatal Medicine“, parodė, kad joninės geležies papildai žymiai pagerino geležies kiekį ir sumažino nėščių moterų anemijos paplitimą, nesukeldami neigiamo poveikio virškinimo traktui. Skaityti plačiau

 

Sportininkai: tarptautiniame sporto mitybos ir mankštos medžiagų apykaitos žurnale atliktas tyrimas parodė, kad sportininkai, vartoję joninius geležies papildus, turėjo daugiau energijos, greitesnį atsigavimo laikotarpį bei geresnį sportinį pasirodymą, palyginti su tais, kurie vartojo tradicinius geležies papildus. Skaityti daugiau

 

Vaikai ir paaugliai: Pediatrics žurnale atliktas tyrimas parodė, kad joninė geležis buvo veiksminga gydant geležies stokos anemiją vaikams ir paaugliams, sukeldama mažiau šalutinių poveikių nei standartiniai geležies papildai. Taip pat joninė geležis prisideda prie vaikų bei paauglių augimo, vystymosi etapų. Skaityti daugiau

DSC_6037 

Įvairūs geležies šaltiniai

Geležies randama įvairiuose maisto produktuose – tiek gyvūninės, tiek augalinės kilmės. Dvi maistinės geležies formos yra hemo geležis ir ne hemo geležis. Hemo geležį, randamą gyvūniniuose produktuose, organizmas pasisavina lengviau, o ne hemo geležį, randamą augaliniame maiste, pasisavina sunkiau.

 

Hemo geležies šaltiniai:

  • Raudona mėsa (jautiena, ėriena)
  • Paukštiena (vištiena, kalakutiena)
  • Žuvis (lašiša, tunas)
  • Moliuskai (moliuskai, austrės)

Ne hemo geležies šaltiniai:

  • Ankštiniai augalai (lęšiai, pupelės, avinžirniai)
  • Tofu
  • Špinatai ir kiti žalumynai
  • Riešutai ir sėklos (moliūgų sėklos, sezamo sėklos)
  • Stiprinti grūdai ir duona

 

Rekomenduojamas geležies kiekis per dieną

Reikalingas geležies kiekis kiekis per dieną priklauso nuo amžiaus, lyties ir gyvenimo etapo. Įvairūs tyrimai rekomenduoja geležies maisto papildus vartoti nuo gimimo dėl jau minėto veiksmingumo vystantis kūdikiui. Dėl geležies papildų vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju. 



Joninė geležis yra itin reikšmingas maisto papildas, kuris pagerina absorbciją ir sumažina šalutinį poveikį. Nesvarbu, ar esate sportininkas, siekiantis optimizuoti savo rezultatus, nėščia moteris, siekianti palaikyti kūdikio vystymąsi, ar asmuo, turintis geležies trūkumo problemą, geležis gali suteikti reikiamos naudos norint išlaikyti tinkamą sveikatą. Be to, norint patenkinti kasdienį geležies poreikį, į savo racioną būtina įtraukti maisto produktų, kuriuose gausu geležies. 

Dėl geresnio įsisavinimo geležį reiktų vartoti su vit.C maisto papildu arba pvz apelsinų sultimis, išgėrus geležies suvalgyti pomidorų ar kitų produktų, kuriuose gausu vitamino C. Rekomendacija: gerti skystą geležį su citrina ar apelsinų sultimis pro šiaudelį. Geležis yra linkusi tamsinti dantis, tad po mėnesio vartojimo rekomenduojame apsilankyti pas burnos higienoje.

Taip pat geležį iš organizmo gali išstumti didelis vario kiekis, todėl jei nuolatos yra geležies trūkumas, kviečiame pasitikrinti vario kiekį orgnizme per biorezonanso tyrimą. Tyrimas