Aukštas kraujo spaudimas - kokia yra tikroji jo priežastis?

Visi straipsniai 2022-05-30
.

 

Aukštas kraujo spaudimas signalizuoja apie suprastėjusią kepenų būklę. Kepenys yra mūsų organizmo detoksikuojantis -  valomasis organas, kuris išvalo kraują, tekantį į širdį. Kepenys iš kraujo pašalina toksinus, perteklinius riebalus ir suteikia pakankamą gliukozės kiekį organizmo ląstelėms.

Jeigu kepenų būklė prasta, jos yra vangios - kraujo kokybė prastėja, jis tirštėja. Taip pat, “nešvarus” kraujas turi pakitusį pH - kraujas tampa labiau rūgštinis, rūgštinėje terpėje ląstelės linkusios formuoti darinius, sulipti. Toks kraujas skatina uždegimą, lipidų lipimą (krešuliai), druskų formavimąsi (akmenys). Tirštas kraujas tekėdamas per kraujagysles palieka ant jų sienelių vis daugiau nuosėdų. T.y. prie arterijų, venų, kraujagyslių ir kapiliarų sienelių kaupiasi cholesterolis, kartais sienelėse atsiranda mikro įplyšimai. 

Kai susiaurėja kraujagyslių diametras, širdis pradeda stipriau pumpuoti kraują, kad būtinosios medžiagos ir deguonis pasiektų mūsų smegenis ir galūnes. Tokiu atveju širdis dirba taip, tarsi per labai siaurą šiaudelį mes bandytumėme gerti tirštą jogurtą. Tai yra pirmoji aukšto kraujo spaudimo priežastis.



Aukštas kraujo spaudimas ir gydymo būdai

 

Aukštas kraujo spaudimas paprastai yra normalizuojamas vaistų pagalba, kurie veikdami sustabdo stiprų kraujo pumpavimą, tačiau tuo pačiu sumažina deguonies bei kitų maistinių medžiagų patekimą į smegenis. Tokiu būdu vaistai lengvina aukšto kraujo spaudimo simptomatiką - galvos skausmą, pulsavimą sprande, galvos svaigimą. Tačiau vaistai nesprendžia priežasties, o daro meškos paslaugą, prastindami kitų ląstelių aprūpinimą medžiagomis. Laimei, yra būdų, galinčių natūraliai sumažinti aukštą kraujospūdį.

Aukštas kraujospūdis ir natūralūs būdai, galintys padėti jį sumažinti

 

  • Mažiau riebalų - aukštas kraujospūdis gali susinormalizuoti valgant mažiau riebaus ir gyvūninės kilmės maisto - riebalus skaido tulžis, kuri gaminama kepenyse. Jeigu nuo kepenų nuimsite vieną darbą- tulžies išskyrimą, organizmas jums padėkos, nes kepenys galės geriau užsiimti kitomis veiklomis, pvz.: kraujo valymu ir praturtinimu. 
  • Mineralai ir drėkinimas -  svarbu vartoti mineralus bei drėkinti organizmą iš vidaus. Būtent skysčiai su mineralais padeda skystinti kraują, o mineralai padeda šalinti toksinus bei normalizuoja pH. Geriausi mineralų ir skysčių šaltiniai yra vaisiai, vaisių sultys ar vanduo papildytas mineralų kompleksu.
  • Judesys - užsiimant aktyvia veikla, sportu ar mankšta išjudinsite ne tik kraują bet ir limfą, kuri padės iš kepenų saugiai pašalinti toksinus.
  • Kofermentas Q10 - Išbandykite kofermentą Q10, būtent šis papildas padeda palengvinti širdies darbą ir pagerinti kraujagyslių būklę. Q10 gamyba pradeda mažėti nuo 25-erių metų.
  • Omega 3 - šie gerieji riebalai tirpdo cholesterolį. Vakarais vartokite maisto produktus turinčių Omega 3 gerųjų riebalų rūgščių, pavyzdžiui,  jūros dumblius, daržoves, riešutus. Rinkitės augalines alternatyvas. 
  • Vitaminas C - reikalingas kolageno sintezei, tokiu būdu greičiau sugydomi mikro įplyšimai kraujagyslėse atsiradę nuo uždegimo.
  • Antioksidantai - jų dėka sumažinsite uždegimą, kuris yra dažna kraujospūdžio priežastis. Medox - vieni stipriausių antioksidantų rinkoje.
  • Ramybė  - vidinė harmonija, tyla, balansas - tai kelias į visų ligų pasveikimą. Atraskite sau malonią veiklą, kuri padėtų nurimti  ir jaustis gerai.

 

 




Informacija yra informacinio pobūdžio ir turint konkrečių nusiskundimų būtina pasitarti su gydytoju ar sveikatos specialistu.